Cilt Bakımı

AquaPeel ile Derinlemesine Cilt Bakımı

Aquapeel sadece cildin yüzeyinin yağdan temizlemesini sağlamaz, Vakumlama tekniği sayesinde aynı zamanda cildin alt katmanlarının da derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. Aquapeel sonrasında hemen ışıl ışıl bir görünüme sahip olan cildinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Aquapeel uygulaması, özel bir cihazla, cildin aynı seansta temizleme, peeling ve nemlendirme aşamalarından geçirilerek cilt yenileme ve gençleştirme amacıyla uygulanan bir cilt bakımı prosedürüdür. En güvenli cilt bakım prosedürlerinden biri olan bu uygulamada cilde invaziv bir müdahale yapılması gerekmeden cildin canlandırılması ve iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

AquaPeel Nedir?

Aquapeel, suyun basınç gücü ve vakum yardımıyla uygulanan, hiçbir cerrahi müdahale veya kesi gerektirmemesi nedeniyle ağrıya yol açmayan patentli bir cilt bakım teknolojisidir. Leke ve sivilce izleri gibi cilt kusurlarının giderilmesi, cildin genel olarak yenilenmesi ve canlanması gibi amaçlara hizmet eden bu yöntem FDA onaylı olması nedeniyle güvenliği ve etkinliği kanıtlanmış olan Aquapeel cihazı ile uygulanır. Bu özellikleri sayesinde cilt bakımı seçenekleri arasında etkinlik ve konfor düzeyi ile öne çıkmaktadır.

aquapeel

Aquapeel cihazı tek bir seansta birden fazla cilt bakım prosedürünü bir araya getirerek etkinliğini ortaya koyar. Vortex teknolojisi sayesinde, ciltte herhangi bir hasar oluşmasına neden olmadan cildi temizler, peeling yapar ve son olarak da nemlendirir. Bu aşamalar neticesinde cildin renginde açılma, lekelerin belirginliğinde azalma, kırışıklıklarda hafifleme, tıkanık gözeneklerin açılması ve sivilceye neden olabilecek bakterilerin ortadan kaldırılması sağlanır. Kısa süre içerisinde birçok cilt bakım prosedürünün art arda uygulanmasına olanak tanıyan bu sistem sayesinde cilt görünümünde iyileşme, yenilenme ve genel olarak gençleşme sağlanabilir.

AquaPeel Nasıl Yapılır?

Aqua peel uygulaması temel olarak üç aşamadan oluşur. Temizleme ve peeling ile başlayan cilt bakım seansı ekstraksiyon ile devam eder. Son olarak hidrasyon ve beslenme aşaması ile seans tamamlanır. Maksimum yarım saat içerisinde tüm bu aşamalar sayesinde kısa süre içerisinde üst düzeyde cilt bakım işlemleri gerçekleştirilir. Aqua peel uygulamasının aşama aşama yapılışı şu şekildedir:

Temizleme ve peeling:

Bu aşamada düşük düzeyde alfa hidroksit asit içeren bir solüsyon yardımıyla cilt temizlenir. Cilt sorunlarının düzeyine bağlı olmak üzere bu işleme 5 ila 10 dakika kadar devam edilir. Böylece cilt ölü hücrelerden ve kirden arındırılırken gözeneklerin açılması sağlanır. Bu aşama sonrasında cilt bir nevi nefes almaya başlar.

Ekstraksiyon: Ekstraksiyon aşamasında düşük düzeyde salisilik asit içeren bir solüsyon ile cilt bir nevi arındırılmaktadır. Cildin alt tabakalarına kadar emilen bu solüsyon ile ciltte sivilce ve iltihaba neden olabilecek bakteri vb. etkenler temizlenir. Bu işlem de kişinin cilt sorunlarının kapsamına bağlı olmak üzere 5 ila 10 dakika içerisinde tamamlanır.

Hidrasyon ve besleme: Aqua peel uygulamasının son aşamasında cildi yatıştırmak ve nemlendirmek amaçlanmaktadır. Bu amaçla seçilen aktif maddeler arasında hyaluronik asit, petiler ve antioksidanlar bulunaktadır. Bu solüsyon da cildin durumuna bağlı olmak üzere 5 ila 10 dakika kadar uygulandıktan sonra işlem tamamlanır.

Aqua Peel Faydaları

Aqua peel uygulaması cilt bakımı ve cilt sorunlarının iyileştirilmesi amacıyla uygulanır. Bu uygulamanın olası faydaları şunlardır:

 • Yaşla beraber yüzde oluşan kırışıklıkların görünümünün azalması.
 • Sivilce ve lekelerin belirginliğinin azaltılması.
 • Cildin temizlenmesi neticesinde tıkalı olan gözeneklerin açılması.
 • Cildin temizlenmesi ve gözeneklerin açılması ile sivilce oluşumunun önlenmesi.
 • Cildin kısa sürede birçok cilt bakım işleminden geçerek canlı ve parlak bir görünüme kavuşması.

AquaPeel Cilt Bakımının Zararları ve Riskleri

Aquapeel, oldukça sık tercih edilen cilt bakım prosedürleri arasında bulunmaktadır. Bunun nedenlerinden biri de uygulamanın son derece güvenli ve risksiz olmasıdır. İşinin uzmanı bir kişi tarafından doğru şekilde uygulandığı takdirde bu cilt bakım prosedürünün ciddi bir yan etkiye neden olması mümkün değildir. Bu nedenle gerekli eğitimi almış profesyonellerin görev aldığı, hijyen standartlarına uyan merkezler tarafından sağlanan bu hizmetin bir zararı yoktur.

Üç aşamada uygulanan bu cilt bakım prosedüründe cildiniz kızarıklıklar, morarma veya acı hissi oluşmaz. Cerrahi bir prosedür olmaması nedeniyle işlem sonrası iyileşme süreci de gerekli değildir. Bu açıdan hem işlem hem de işlem sonrası konforunuzdan feragat etmeniz gerekmez. Bununla beraber, cilt hassasiyeti normalin üzerinde olan kişiler bu uygulamayı yaptırmadan önce mutlaka doktorlarına danışmalıdır. Hassas ciltlerde tahriş olması ve tahriş neticesinde ciltte kızarıklık oluşması mümkündür. Ayrıca cildinizde fazla miktarda iltihaplı sivilce var ise bu işlem sizi olumsuz olarak etkileyebilir. Bu nedenle, aşırı derecede hassas bir cildiniz olması durumunda, doktorunuz onay vermediği müddetçe aqua peel uygulaması yaptırmamalısınız.

AquaPeel Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aquapeel cilt bakımı uygulaması cerrahi müdahale olmadığı için sonrasında ciddi bir bakım ve iyileşme süreci gerekmez. Bu nedenle işlem sonrası konforunuzu olumsuz olarak etkileyecek bir süreç yaşamazsınız. Bununla beraber, aquapeel uygulaması sonrası az da olsa cildinizde hassasiyet oluşması normaldir. Bu nedenle işlem sonrası cilt hassasiyeti geçene kadar peeling yapmamak, cildi yoracak uygulamalardan kaçınmak ve güneşe fazla çıkmamaya çalışmak ve güneş koruyucu kullanmak cildin korunması açısından önemlidir.

Benzer Uygulamalar

dr. gönül ateşsaçan'a sor

Dr. Gönül Ateşsaçan Sorularınızı Yanıtlıyor, Cevaplar aşağıda!

 1. leyle dedi ki:

  harika uygulama, yaptırdıktan sonra direk yüzünüz parlamaya başlıyor. 3. seanstan sonra baya baya fark ediyor. çevremdekiler kendileri söylediler hep sen ne yaptın çok güzel duruyor cildin diye.

  1. Evet 🙂 Uygulama sonrası oluşan fark ve hissedilenler aynı söylediğiniz gibi. Yorumunuz için teşekkürler.

 2. Elif dedi ki:

  Hydrafacial da yüz uygulaması için çok önerilen bir işlem peki aquapeelden farkı nedir?

 3. İdil D. dedi ki:

  Hydrafacial da yüz uygulaması için çok önerilen bir işlem peki aquapeelden farkı nedir acaba

 4. ECEM EKINCI dedi ki:

  Cildimle alakalı çok fazla sıkıntı yaşadığım için herkes aquapeel işlemini öneriyor fakat çok fazla vaktim olmuyor gündelik hayatımda. Ne kadar sürüyor bu işlem hızlıca yaptırabilir miyim ?