Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial, benzersiz teknolojisi sayesinde cilt problemlerini tek uygulamada çözen ve cildin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen cilt bakımı uygulamasıdır. Uygulamadan hemen sonra cildinizdeki parlaklık ve canlılık gözle görülür şekilde fark eder.

Cildi nemlendirmek ve ölü deriye atmak için uygulanan Hydrafacial işlemi ile sadece birkaç aşamada yoğun cilt bakımı yapmak mümkündür. Cilt bakımına ek olarak sivilce ve leke benzeri izlerin azaltılması ve kırışıklıkların giderilmesi gibi etkileri de bulunan bu işlem özel bir alet ve bitkisel özlerden oluşan bir karışımla uygulanır.

Hydrafacial Nedir?

HydraFacial, ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesi ve cildin yenilenerek cilt kusurlarının azaltılması amacıyla uygulanan bir tedavidir. Mikrodermabrazyon olarak isimlendirilen başka bir tedaviye benzeyen ancak ondan daha başarılı sonuçlar sunduğu belirtilen bu işlem akne ve leke tedavisinde kullanılmaktadır. Hydrafacial ismi bu uygulamada kullanılan, Edge Systems tarafından üretilen cihazın ismidir ve yöntem de bu isimle anılmaktadır.

hydrafacial

Vortex teknolojisi ile cilt temizliği ve bakımı yaparken cilde zarar vermemesi uygulamanın hassasiyetinin bir göstergesidir. Vakumlu bir teknolojisi olan bu yöntem birkaç aşama içerisinde çeşitli bakım ve tedavi prosedürlerini bir araya getirerek üst düzey etkiler sağlar. Hydrafacial uygulaması esnasında glikolik asit ve bazı bitki özlerinden oluşan bir karışım da kullanılarak gözenek temizliği yapılmaktadır. Cilt temizliği, cildin soyularak peeling yapılması, nemlendirilmesi ve antioksidanlarla koruma işlemi yapılması gibi farklı aşamalar tek seans altında uygulanarak kişiye birden fazla cilt bakım prosedürü tek bir uygulamada sunulur.

Hydrafacial Nasıl Yapılır?

Hydrafacial uygulaması cildin alt katmanlarına kadar inebilen ve cilde zarar vermeden soyan vakumlu vortex başlığı sayesinde ölü hücreleri temizler, gözenekleri açar, lekelerin görünümünde azalma ve ince kırışıklıklarda iyileşme sağlar. Her mevsim uygulanabilen bu bakım ve tedavi prosedürü sayesinde cildin nem dengesinin sağlanması ve cilt kusurlarının azaltılması amaçlanır. İşlem esnasında herhangi bir ağrı ve acı da hissetmediğiniz için lokal anestezik krem uygulanması gerekmez.

hydrafacial

İlk aşamada cildiniz temizlenir. Bunun için cilt tipinizle uyumlu bir solüsyon kullanılır. Solüsyonla cilt yumuşatıldıktan sonra vakumlu başlık ile mikro düzeyde soyulur ve böylece cilt ölü hücrelerden temizlenir. Temizleyici solüsyon yardımıyla cilt temizlendikten sonra ikinci aşamada nemlendirici solüsyon ile cildin beslenmesi sağlanır. Bu aşamada kullanılan solüsyonda antioksidanlar ve hyaluronik asit bulunduğu için cildin doğal kolajen üretimi tetiklenir. Kolajen cildi dolgunluk ve sıkılık katan bir proteindir. Böylece cilt hem nemlenir hem de kendini yenileyecek sürece girer. Ayrıca soğutucu başlık sayesinde uygulanan solüsyon cilde iyice yedirilir. Son olarak ise LED terapisi ile gözeneklerin sıkışması ve cildin korunması sağlanır.

Kimler Hydrafacial Yaptırabilir?

Hydrafacial neredeyse herkesin çekinmeden yaptırabileceği bir uygulamadır. Cilt tonu ve yaş fark etmeksizin herkes bu bakımdan faydalanabilir. Bununla beraber cildinde aktif olarak hastalık ve güneş yanığı olanların bu uygulamayı yaptırmaması gerekir.

Hydrafacial Ne Sıklıkla ve Kaç Seans Yapılmalıdır?

Hydrafacial uygulaması genellikle bir hafta aralıklarla uygulanır. Toplamda 5-6 seans neticesinde arzu edilen sonuçlar elde edilir. Bu sonuçların korunması için bu uygulamanın idame tedavisi kapsamında ayda bir uygulanması mümkündür. Yani cilt sorunlarının tedavisi için 1 hafta aralıklarla yoğun bir kür uygulanırken, cilt bakımı için ayda bir uygulama yapılması yeterli gelecektir.

Hydrafacial Uygulamasının Faydaları

Hydrafacial prosedürünün tek bir prosedürde birden fazla cilt bakımını bir arada sunması büyük bir avantajdır. Buna ek olarak Hydrafacial cilt bakımının öne çıkan faydaları şunlardır:

 • Mevsim ve yaş fark etmeksizin herkese uygulanabilir
 • Cildi tahriş etmemesi nedeniyle ödem ve kızarıklık gibi yan etkilere neden olmaz.
 • Hafif kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olur.
 • Yarım saat gibi kısa bir sürede tamamlanabilir.
 • Sadece 5-6 seansta yoğun etkiler sunar.
 • Genişlemiş gözenekleri daraltıcı etki gösterir.
 • Sivilce ve leke tedavisinde faydalıdır.
 • Cilt tonundaki farklılıkların giderilmesini sağlar.
 • Cildin aşırı miktarda yağlanmasını önleyerek sivilce oluşumunun önüne geçer.
 • Cildi derinlemesine temizlediği için etkileri uzun sürelidir.
 • İşlem esnasında ağrı ve acıya neden olmadığı için konforlu bir uygulamadır.

Hydrafacial Uygulamasının Yan Etkileri

Oldukça sık olarak tercih edilen ve uzmanlar tarafında güvenli bir uygulama olarak görülen hydrafacial cilt bakımının genel olarak ciddi yan etkileri yoktur. İnvaziv bir prosedür olmadığı için işlem sonrasında enfeksiyon ve kanama gibi riskler söz konusu değildir. Bununla beraber yakın zamanda retinoid kullandıysanız işlem sonrasında cildinizde ekstra hassasiyet olabilir. İşlem esnasında soğuk bir peeling hissi veya hafif gıdıklanma hissedilmesi ise normaldir. Ayrıca işlem sonrasında birkaç saat de olsa cildinizde hafif bir hassasiyet olması son derece olağandır. Bunların haricinde işini titizlikle yapan bir uzman tarafından doğru malzemelerle uygulanan Hydrafacial cilt bakımının son derece güvenli bir prosedür olduğunu söyleyebiliriz.

Benzer Uygulamalar

dr. gönül ateşsaçan'a sor

Dr. Gönül Ateşsaçan Sorularınızı Yanıtlıyor, Cevaplar aşağıda!

 1. Gülay Esen dedi ki:

  Merhaba bir arkadaşım sizde bu uygulamayı yaptırdı ve memnun kaldı. Bende yaptırmak istiyorum, randevu almak isterim iletişime geçebilir misiniz?

  1. Merhaba Gülay Hanım, yarın gün içinde asistanım size ulaşıp bilgi verecek.

 2. Ela Sinem dedi ki:

  Cildimle alakalı birçok sıkıntı yaşıyorum akne ve lekeler gibi hydrafacial bu sorunlarımı ortadan kaldıracak bir cilt bakımı işlemi mi detaylı bilgi rica ederim.. Tşkler

 3. Perisu dedi ki:

  Hydrafacial ne sıklıkta ve nasıl aralıklara yapılmalıdır? Etkili bir sonuç için kaç seans yeterli olacaktır??