Zayıflama

G5 Masajı

g5 masajı

G5 masajı ile bölgesel incelme ve sıkılaşma sağlanabilmektedir. G5 masajının ilk seansında gözle görülür bir sonuç almak mümkündür. Ancak en iyi sonuçlar 3. Seanstan itibaren alınır. Kalıcı bir sonuç almak için 3 ile 7 seans arasında uygulama yaptırmak gerekir.

Titreşimli bir alet ile uygulanan G5 masajı ile bölgesel olarak sıkılaşma ve selülit görünümünde azalma gerçekleşmesi amaçlanır. Bu uygulama için özel olarak gerçekleştirilen G5 başlığı ile uygulama yapılan bölgede kan akışı hızlandırılarak hem bölgesel incelme hem de selülit tedavisine yönelik etkili sonuçlar elde edilebilir.

G5 Masajı Nedir?

G5 masajı, birçok kadının mustarip olduğu selülite neden olabilen kan dolaşımı sorununun iyileştirilmesinin ve böylece selülit görünümünde azalmanın amaçlandığı özel bir aletle yapılan masaj tekniğidir. Selülit tedavisi için birçok yöntem geliştirilmiş olmakla beraber bu masaj tekniği selülit oluşumuna katkıda bulunan sürece müdahale ettiği için oldukça etkilidir. G5 masajı, selülit tedavisinin yanı sıra bölgesel zayıflama ve sıkılaşma imkânı da sağlamaktadır.

g5 masajı

Bu masaj an dolaşımını ve lenfatik sistemi uyararak etki göstermektedir. Yeterli kan dolaşımının olmadığı bölgelerde dokular yeterli oksijeni ve besin maddelerini alamadığı için kendini onaramaz. Kan dolaşımının iyileşmesi ile beraber hem ciltte hem de kaslarda iyileşme ve performans artışı görülür. Lenfatik sistem de vücuttaki bakterilerin ve toksinlerin atılmasını sağlayan sistemdir. Bu sistemler doğru çalıştığı takdirde vücutta bulunan fazla yağ yakılarak etkili bir şekilde uzaklaştırılabilir.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

Yaygın olarak kullanılan bu masaj tekniğinin yapılışı tamamen G5 adı verilen cihaza bağlıdır. Farklı başlıkları sayesinde vücudun farklı bölgelerine özel olarak uygulanabilen G5 masaj tekniğinde bu başlıklar titreşimsel hareketler ile uygulama bölgesinde gezdirilir. Hiçbir cerrahi müdahale olmadan bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi imkânı sunduğu için özellikle tercih edilen bu masaj tekniğinin etkilerini arttırmaya yönelik uygulama esnasında özel kremler veya aromaterapi yağlarından da faydalanılabilir.

g5 masajı

Yaklaşık olarak yarım saat süren bu yöntemin kısa sürede tamamlanması da tercih edilmesinin nedenlerinden biridir. Bununla beraber etkilerinin tam olarak görülebilmesi için birden fazla seans uygulanması gerekir. Ayrıca selülit görünümünün azalması ve sıkılaşmanın sağlanması için başka hususlara da dikkat ederek G5 masajının etkilerini maksimum düzeye taşımak mümkündür. Bunun için kişilerin aynı zamanda beslenmelerine dikkat etmeleri ve spor yapmaları gerekmektedir. Ayrıca bu masajın soğuk lipoliz, endopeel vb. uygulamalar ile kombine edilmesi ile üst düzey sonuçlar elde edilmesi de mümkündür.

G5 Masajı Hangi Bölgelere Yapılır?

G5 masajı fazla miktarda yağ birikiminin olduğu tüm bölgelerde uygulanabilir. Özellikle tercih edildiği bölgeler arasında ise kalça, bacak ve karın gibi bölgesel yağ birikiminin sık rastlandığı alanlar bulunur. Uygulama bölgesine göre özel başlıklar kullanılır ve seans sayısı da buna göre farklılık gösterir.

G5 Masajı Kimlere Uygulanmaz?

G5 masajı basit bir uygulama gibi görülse de herkes bu masaj için uygun değildir. Bazı özel durumlar ve sağlık sorunları söz konusu olduğunda bu yöntem tavsiye edilmez. Hamileler, yeni doğum yapmış kadınlar, emziren kadınlar, kan şekeri kontrolü sağlanamayan diyabet hastaları, epilepsi hastaları ve kanser hastaları G5 masajı yaptırmamalıdır. Bununla beraber bu uygulama için uygun bir aday olup olmadığınızın kesin olarak belirlenmesi amacıyla doktorunuza danışmalısınız.

G5 Masajı Zararları ve Yan Etkileri

G5 masajı oldukça güvenli bir uygulama olmasına rağmen bazı riskler barındırır. Cerrahi bir işlem olmaması ameliyatlara göre daha düşük risk oranı ile ilişkili olsa da bu işlemin kim tarafından ve hangi ortamda uygulanması sonuçlarının ve olası yan etkilerinin üzerinde etkili olan faktörler arasındadır. Bu yan etki ve zararların önlenmesi için mutlaka uygulama yapacak kişinin yetkinliğine ve merkezin profesyonelliğine dikkat etmelisiniz.

Bu işlemin basit yan etkileri arasında uygulama yapılan bölgede geçici olarak kızarıklık ve renk değişiklikleri bulunur. Kan dolaşımının artmasına bağlı olarak ortaya çıkan bu etkiler kalıcı değildir ve endişe etmenizi gerektirmez. İşlem kesi gerektirmediği için ağrı konusunda da kaygılanmanız gerekmez. Ancak işinin ehli ve bu masaj aletini doğru bir şekilde kullanmayan kişiler tarafından hizmet aldığınız takdirde G5 masajı sonrası ciltte morarma olabilir. Ayrıca varis rahatsızlığında kanama riski de bulunur.

G5 Masajı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

G5 masajı sonrası süreç oldukça kolay geçer ve iyileşme dönemi yoktur. Ancak işlemden maksimum düzeyde etki almak için bazı hususlar konusunda dikkatli olmanız gerekir. Bunun için mutlaka dengeli beslenmeli, aşırı yağlı ve rafine gıdalardan uzak durmalı ve masajı düzenli egzersiz ile pekiştirmelisiniz. Ayrıca seansları aksatmamalı ve seanslar tamamlanana kadar bu prosedüre devam etmelisiniz.

Benzer Uygulamalar

dr. gönül ateşsaçan'a sor

Dr. Gönül Ateşsaçan Sorularınızı Yanıtlıyor, Cevaplar aşağıda!

  1. Zeliha Tuana Bektaş dedi ki:

    benim 2. seviye selülitlerim var g5 masajı yaptırmak istiyorum ama ne kadar işe yarayıp yaramayacağını bilmiyorum. bi de seans fiyatları nedir?