Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri | Dr. Gönül Ateşsaçan

Tek Seansta Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe

Zamanla yüz ve boyun bölgesinde oluşan sarkma ve gevşemeler çeşitli yöntemlerle tek seansta tedavi edilebilmektedir.Kliniğimize bu şikayetle gelen kişilerin hangi tedaviye ihtiyacı olduğunu anlamak adına, önce yüzünün 3 boyutlu fotoğrafını çekiyoruz. Böylelikle yüzde doğal ve altın oranı yakalamak için hangi bölgelerin ne kadar uygulama yapılmaya ihtiyacı olduğunu anlıyoruz. Sonrasında ise bu uygulamaları kullandığımız programda simüle ederek nasıl bir sonuca ulaşacağınızı, daha uygulamaya başlamadan size gösteriyoruz.

Uygulama yapıldıktan sonra; elinizle yüzünüze dokunduğunuzda, daha gergin ve pürüzsüz olduğunu hissediyorsunuz. Kırışıklıklarınız gidiyor, çene ve gıdınızın sarkan bölgelerini artık görmüyorsunuz. Daha genç ve daha güzelsiniz! Bu muhteşem hissi sizin de deneyimlemenizi istiyoruz.

Özellikle yüz, boyun, gıdı ve kaş kaldırma konusunda çok yüksek bir memnuniyet oranına sahibiz. Sizi uygulamayı yaptıranların sonuçlarını görmeniz ve tanışmamız için kliniğimize davet ediyoruz.

Randevu AlSanal tur ile kliniğimizi gezmek için tıklayın

Fiyat Al

Bilgilerinizi bırakın sizi arayarak,
süreç ve fiyat hakkında bilgi verelim.


Ameliyatsız Yüz Germe Sürecimiz

Ameliyat yapılmadan yüz germe operasyonu, özellikle yaşlanan yüzlerdeki kırışıklıkların giderilmesi için tercih edilen bir estetik operasyonudur. Ameliyatsız yüz germe yapılırken yüz için uygun olan yöntem, uzman tarafından belirlenerek uygulanmaktadır. Ameliyatsız yüz germe operasyonları birbirinden farklı yöntemlerle ayrılsa da, uygulanan beş-altı ana yöntem bulunmaktadır:


  • Ultherapy ile Yüz Germe
  • Fokus Ultrason (HIFU)
  • Saten Yüz Germe
  • Fransız Askısı- İp Askı
  • Örümcek Ağı
  • Fraksiyonel Radyofrekans
Ultherapy İle Yüz Germe Operasyonu

Ultherapy yöntemi, bir ultrason cihazı yardımıyla yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama esnasında cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşmamaktadır. Yapılan yöntem doğrudan cildin der altı kısmı ile ilgilenmektedir. Cilt altındaki dokulara yapılan işlemler ise, cihazın ısı ölçüsünün kullanılması ile sağlanmaktadır. Deri altına maksimum 5mm ölçü ile gönderilen ısılar, kolojen üretiminin arttırılmasına yardımcı olmaktadır. Kolojen miktarı, cildin gergin bir görüntüye ulaşmasını sağladığı için bu uygulamanın birden fazla tekrarlanması halinde cildin kendi kendini onarması ve beraberinde sıkı bir cilt yüzeyinin oluşması mümkün olmaktadır. Bu uygulama, kalıcı etkiler sunmakla birlikte, cildin yaşlanmaya devam etmesi durumunda kırışıklıklar tekrar ortaya çıkabilmektedir. Ultherapy yönteminin uygulanmasının ardından sıkı ve genç cilt görünümü ise ortalama iki yıl boyunca kalmaktadır.

Fokus Ultrason (HIFU) Yöntemi Nedir?

Fokus Ultrason yöntemi, ultrason cihazının kullanılması ile yapılmakta olan ikinci yöntem olarak bilinmektedir. BU yöntemde ultrason cihazı ile gönderilen ısı değil ses dalgaları olarak yayılmaktadır. Bu uygulama, bir defa uygulandığında istenen sıkılaşma ve gençleşme görünümü sağlanabilmektedir. Uygulama esnasında ciltteki sıkılaşma gözle görülür düzeyde oluşmaktadır. Ameliyatsız bir yöntem olması nedeniyle herhangi bir yara ya da dikiş izi bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra bir seanslık bir uygulama olmasına rağmen iki yıldan fazla süre etkisi devam edebilmektedir.

Saten Yüz Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Saten yüz germe operasyonu, diğer uygulamalardan farklı olarak yalnızca belirli bir bölgeye uygulanmaktadır. Bu bölgeye uygulama yapılmasının ardından diğer bölgelere herhangi bir etki oluşturmayacağı için kısmi uygulama olarak bilinmektedir. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri içerisinde kolojen artışını sağlayan bir uygulama da olması nedeniyle cildin kendini sıkılaştırması sağlanmış olmaktadır. Bu yöntem de hem ultrason cihazları ile hem de radyo frekans dalgaları ile uygulanan bir yöntemdir.

Fransız Askısı/ İp Askı Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Fransız Askısı olarak bilinen yüz germe yöntemi, esnek yapısı olan iplerin cilt altına yerleştirilmesinin ardından bu ipler yardımıyla yüzün gerilmesi olarak uygulanan bit yöntemdir. Bu uygulama, kulak üzerindeki bölgelere iplerin yerleştirilmesi ile yapılacağı için lokal anestezi uygulanmasını gerektiren bir yöntem olarak bilinmektedir. Fakat uygulama esnasında herhangi bir dikiş ya da yara gibi durumlarla karşılaşılmamaktadır. İşlemin uygulanmasından sonra ciltte yapay bir görüntü oluşabilmektedir. Fakat ortalama üç ay sonrasında cilt kendini toparlamakta ve doğal bir görünüme kavuşabilmektedir.

Örümcek Ağı Yöntemi Nedir?

Örümcek ağı yöntemi, yine ip kullanılarak yapılan bir yöntemdir. Fakat bu yöntemde ipler yüzün daha geniş bir alanına yerleştirilmektedir. Aynı zamanda yerleştirilen ipler ile kolojen atışının da gerçekleşmesi amaçlanmaktadır.

Diğer yüz germe yöntemlerinden farklı olarak cildin daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlayan bir yöntem olmakla beraber aynı zamanda cildin gergin bir görünüm kazanmasına da yardımcı olmaktadır.

Fonksiyonel Radyo Frekans Yöntemi

Fonksiyonel radyo frekans uygulaması, altın iğneler yardımıyla yapılan bir uygulamadır. Yalnızca cilt germe değil, ciltteki güzelleşmeyi de sağlayan bir uygulama olarak tercih edilmektedir. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında bulunan bu uygulama, mikro iğneler ile frekansın cilt derisinin altına yayılmasını ve böylelikle cildin onarılmasını sağlamaktadır. Cerrahi operasyonsuz yüz gençleştirme yöntemleri genellikle ameliyat yaptırmak istemeyen ya da yüzünde ameliyat gerektirmeyen ölçüde deformasyon olan kimseler için uygulanan yöntemlerdir. Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemlerinin tercih edilmesinde bir diğer önemli etken ise ameliyat için gereken kesi atma işleminin bu uygulamalarda gerekmemesi ve böylelikle kesi izlerinin kalma ihtimalinin bulunmamasıdır. Ameliyatsız yüz gençleştirme işleminde hangi yöntemin tercih edilmesi gerektiği, doktor ve hastanın istişare etmesi sonucunda belirlenmekte ve belirleme sırasında hastanın cilt tipi, yaşı ile ihtiyaçları belirleyici kriterler olmaktadır.

Dolgu Uygulamaları Nedir?

Dolgu uygulamaları yaş ya da yer çekimi gibi nedenlerden dolayı ciltte oluşan deformasyonun ortadan kaldırılması için dolgu enjeksiyonlarının kullanılması işlemleridir. Bu işlem ile beraber hastanın çizgileri ve kırışıkları dolgu maddesi ile doldurulmaktadır. Dolgu işlemi tamamlandıktan sonra yüzde istenilen hacim başarılı bir şekilde elde edilebilmektedir. Dolgu uygulaması genellikle dudaklarda tercih edilmekle beraber talep olması ve kişinin yararına olması halinde kişinin yüzünde de kullanılabilmektedir.

Yüz Mezoterapisi Nedir?

Yüz mezoterapisi, yüz için gerekli olan vitamin, mineral ve amino asitlerin cilde mikro-enjeksiyon yöntemi ile verilmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem genellikle yaşlanma belirtilerinin en yoğun gözlendiği dekolte ve yüz bölgelerine uygulanmaktadır. Bu uygulama sonrasında cilt daha parlak ve pürüzsüz görünüme kavuşmaktadır. Bunun yanında ciltteki yaşlılık nedeniyle oluşan görüntünün de kaybedilmesi sağlanmaktadır.

Ultherapy Yüz Germe Nedir?

Ultherapy yüz germe uygulaması, ultrason enerjisi kullanılarak ciltteki deformasyonu ortadan kaldıran bir uygulamadır. Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları arasında en sık tercih edilen yöntemlerden biri olan bu yöntemde, cildin alt tabakalarına ısı gönderilerek dokular uyarılmaktadır. Bu uyarılma sonrası cildin alt tabakalarındaki dokular daha fazla kollajen üretmeye başlamaktadır. Kollajen üretimi ile beraber cilt kendini yenilemeye başlamaktadır.

Thermage ile Yüz Gerdirme Nedir?

Thermage ile yüz germe uygulaması yüz germe işleminde radyo frekanslarının kullanıldığı bir uygulamadır. Ultrherapy ile benzerlik gösteren bu uygulamada cildin alt katmanlarındaki dokuların kollajen üretimini hızlandırabilmesi için radyo frekansları gönderilmektedir. Bu uygulama sonrasında tedavi uygulanan kimse günlük hayatına hemen dönebilmektedir. Ancak elde edilmek istenen görüntünün %100 elde edilebilmesi için 2 ile 3 ay arasında bir süre gerekmektedir.

Yüz Gençleştirmede Vshape Nedir?

Yüz gençleştirmede vshape, kollajen liflerinin direkt olarak uyarılması işlemine verilen genel addır. Uygulama sonrasında direk uyarılmış kollajen lifleri hemen tepki vermeye başlamakta ve yüz daha genç bir görünüme sahip olmaktadır. Uygulamanın başarılı bir sonuç sunması için hastanın en az 4 seans uygulamaya olur vermesi gerekmektedir. Uygulama için belirlenen seansların ise 20 dakikadan az olmaması gerekmektedir.

Clearlift Yüz Gençleştirme Nedir?

Clearlift yüz gençleştirme fraksiyonel lazer kullanılarak, 4 ya da 6 seans sonrasında sonuç alınabilen bir uygulamadır. Bu uygulamada derinin üst kısmına hiçbir şekilde bir zarar görülmemektedir. Uygulama ile cildin alt tabakaları olan dermise fraksiyonel lazer ile atışlar yapılmaktadır. Bu atışlar ile uyarılan dokular bu durumu hasar olarak algılamakta ve daha fazla kollajen üretmeye başlamaktadır. Clearlift yüz gençleştirme için belirlenen seanslar arasında 2 ya da 3 hafta aralık olması gerekmektedir.

Fransız İp Askı ile Yüz Gerdirme Nedir?

Fransız askısı ile yüz gençleştirme, bölgeye lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilen ve içi polyester dışı silikon iplerin kullanıldığı bir uygulamadır. Halk arasında daha çok iple yüz gerdirme olarak bilinen bu yöntemde kesi gerekmeksizin yüz gerdirme işlemi gerçekleştirilmektedir. Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden bir tanesi olan bu yöntemde net sonuçların görülebilmesi için uygulama tarihinden itibaren en az 2 ayın geçmiş olması gerekmektedir.

1) Altın Oran ve Cilt Analizi

Uygulamaya başlamadan önce yüzünüzü 3 boyutlu fotoğraflayarak; hangi bölgelere ne kadar uygulama yapılması gerektiğini analiz ediyoruz. Daha sonra detaylı cilt analizinizi de yaparak; cildinizdeki tüm leke, gözenek, kılcal damar ve kırışıklıkları teşhis ediyoruz. Böylece en doğal sonucu ve altın oranı yakalayarak sonuçlardan çok memnun olmanızı sağlıyoruz.

2) Uygulama

Ortalama 30-45 dakika süren ameliyatsız yüz germe işlemi sonrası kişinin ihtiyacına yönelik özel karışımlarla tedavi desteklenir ve sonlandırılır. İşlemlerin ardından lifting etkisi hemen görülmeye başlar ve her geçen gün cildiniz daha iyi görünür.

3) Sonuç

Uygulama yapıldıktan 45-60 gün sonra sizi kliniğimize ikinci bir kontrole çağırıyoruz. Bu kontrolde 3 boyutlu fotoğraflama ve cilt analizi yaparak uygulamanın sonuçlarını ve aradaki farkı net bir biçimde görüyorsunuz. İkinci kontrol ile birlikte cildiniz daha da parlıyor ve sizi mutlu edecek o harika sonuç alınmış oluyor. Elinizle yüzünüze dokunduğunuzda, daha gergin ve pürüzsüz olduğunu hissediyorsunuz. Kırışıklıklarınız gidiyor, çene ve gıdınızın sarkan bölgelerini artık görmüyorsunuz. Daha genç ve daha güzelsiniz! Bu muhteşem sonuca ulaşmanız çok kolay. Detaylı bilgi ve randevu için 0216 385 10 37

Dr. Gönül Ateşsaçan'a Sorun


Aristo Diyeti hayat kurtarır!

Aristo diyeti ile bir haftada 1, bir ayda 2 beden incelebilirsiniz.

İnternetin daha güvenli bir yer olması için 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarunca yayınladığımız KVKK Aydınlatma Metni ve Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikasını okuyabilirsiniz.

WHATSAPP

HEMEN ARA

SÜRPRİZLER

INSTAGRAM

Özel Sürprizlerden Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.


Coronavirüs destek hattımız açıldı! Bilgi ve yardım için bizi arayabilirsiniz.
Arayın

Numaranızı bırakın Sizi arayıp bilgilendirelim.