vivace-altin-igne-ust

Sistemde mikro iğneli elektrodlar RF enerjisi kullanılmaktadır. Kullanılan bu enerji direkt olarak dermise gönderilerek termal hasar oluşturulmaktadır. Oluşan bu termal hasar da yeni kolajen ve elastin üretimine neden olmaktadır. Vivace sistemi ile olumlu sonuçlara acısız, ağrısız ve hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün olmaktadır. Özel tasarımlı altın kaplama mikroiğneler cildin hedeflenen derinliklerine epidermal hasar meydana getirmeden ulaşırlar. 1 MHz/2MHZ RF enerjisi ciltte etkili sonuçlara sebep olmaktadır. Sistemde kullanılan mikroiğneleme yöntemi ile acısız, ağrısız bir şekilde etkili sonuçlara kısa zamanda ulaşılmaktadır. Farklı cilt sorunlarına çözüm üretmektedir. Kırmızı ve mavi LED’ler sayesinde kırışıklık ve akne problemlerinin çözülmesine olanak sağlamaktadır.

Vivace Teknolojisi

  1. Mikroiğneler ile CIT(Colagen İndüksiyon Terapisi):

Mikroiğneleme işlemine başlamadan önce, uygulamanın yapılacağı bölgeye topikal anestezik uygulanmaktadır. Mikroiğneler, ciltte çok sayıda mikroskobik delik açarak cildin stimilasyonunu arttırmakta, daha fazla kolajen üretilmesine neden olmaktadır. Açılan mikro deliklerden A ve C vitamini içeren ürünlerin cilde nüfuz etmesi sağlanır. A ve C vitaminleri cilde nüfuz ederek cildin canlanmasına ve cildin daha genç, daha canlı görünmesine yardımcı olmaktadırlar.

  1. RF enerjisi ile WHM(Yara İyileştirme Mekanizması):

Vivace’nin izole mikroiğneli elektrodları, bi polar enerjiyi derinlerine, epidermise zarar vermeden ulaştırır. Minimal invasive etkili RF’nin termal enerjisi dermiste fraksiyonel elektro koagülasyon etkisi meydana getirmektedir. Bu da ciltteki doğal Yara İyileştirme Mekanizmasını harekete geçirir. Bu sayede kolajenin şekli değişir, ciltteki oluşan hasar onarılmaya başlar, cildin sıkılığı artar. Tüm bunların yanı sıra RF enerjisinin olumlu etkisi ile yağ bezlerinin aktivitesi yavaşlatılarak aknelerin azalması sağlanır.