vlift-ust

Zamanla birlikte başta yüz ve boyun bölgesi olmak üzere tüm vücudumuzda sarkma ve gevşemeler oluşur. Bunun temel nedeni kollagen ve elastin liflerin eskisi gibi gergin olmamasıdır. Cildin bu temel elemanları zaman içinde elastikiyetlerini kaybettikleri için cilt genç, sağlıklı ve parlak görünümünden uzaklaşır.

Ciltte kırışıklıklar, sarkmalar ve cansız bir cilt görünümü ortaya çıkar. Zamanla birlikte ciltte ortaya çıkan bu deformasyonlar için birçok uygulama yapılabilmekte, cildin sağlıklı, canlı, kırışık ve sarkmalardan uzak bir görünüme sahip olması amaçlanmaktadır.

Son yıllarda uygulanmaya başlanan V Lift uygulaması ameliyatsız yüz askılama olarak tanımlanabilmekte olup tüm Dünya’da da uygulama sıklığı giderek artmaktadır. V Lift yönteminde çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş olan PDO(polydioxanone) iplikler kullanılmaktadır. Kırışıklık ve sarkma olan bölgeler kremle uyuşturulduktan sonra iğneler yardımıyla ipliklerin cilt altına yerleştirilmesi yöntemidir. Cilt altına yerleştirilen bu iplikler herhangi bir reaksiyona sebep olmadan uygulanan bölgede mikro kan dolaşımını artırır, tamir mekanizmalarını harekete geçirir ve kollagen üretim uyarısı sağlar.

Uygulama yapılan bölgede artan kan dolaşımı ve kollagen uyarısıyla cilt elastikiyetinde artışa bağlı olarak kırışıklık ve sarkmalarda düzelme görülmektedir.

Özellikle orta yüz bölgesi sarkmalarında olmak üzere; kaş kaldırma, gözaltı kırışıklıklarının giderilmesinde, dudak üstü kırışıklıklarında, ağız köşelerinin sarkmalarının düzeltilmesinde, çene bölgesi sarkmalarında, boyun kırışıklık ve sarkmalarının giderilmesinde, kolaltı sarkmalarının giderilmesinde iç bacak ve diz bölgesi sarkmalarının giderilmesinde de başarı ile uygulanabilmektedir.

V Lift uygulaması oldukça kolay, kısa süreli, acısız ve ağrısız bir uygulamadır.