ultraskin-ust

Daha genç bir görünüme kavuşmak için tıp her geçen gün gelişmekte ve bizleri yeni teknolojilerle tanıştırmaktadır. Ancak günümüz insanı artık az zaman ayıracağı ancak etkin ve sonrasında da sosyal hayatına hemen dönebileceği ve uygulama sırasında ağrı, sızı olmayan konforlu uygulamaları tercih etmektedir. Fokuslu Ultrason ile ağrı, sızı olmadan gençleşmek mümkün. Ultraskin yani Fokuslu Ultrason ile yaşınızı geriye götürüyoruz.

Fokuslu Utrason uygulaması ameliyatsız yüz germe işleminde ses dalgaları kullanılarak tek seansta cildin alt katmanlarındaki kolajen üretimi harekete geçirilerek ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi sağlamaktadır.

Ultraskin ile yüz ve boyun germe işlemi sırasında, istenen bölgelerde cildin 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ultrason dalgaları ulaşır ve kolajen üretimini arttıran ısı hasarları oluşturur. Isınma kolajenin kısalıp kalınlaşmasına böylelikle de ciltte sıkılaşma ve yüzde gerilmeye neden olmaktadır.

Yüzünde sarkmaları olan hastalarda yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltme amacıyla boyun bölgesine, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, göz altı kırışıklıklarını azaltmak amacıyla göz çevresine, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolte bölgesine uygulanmaktadır.

Ultrason ile ameliyatsız cilt germe uygulaması yapılan bölgeye göre 30 ile 75 dakika arasında değişmekte olup tüm yüz ve boyun bölgesine uygulanacaksa eğer yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Ultrason ile cilt germe tek seanslık bir uygulama olup 9 ay ile 1 yıl içerisinde tekrarlanabilmektedir.