soguk-lipoliz-ust

Günümüzde bayan olsun, erkek olsun herkesin en büyük sorunlarından olan bölgesel yağlardan ne yazık ki kurtulmak kolay değil. Bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır. Ancak bu konuda en son teknoloji Soğuk Lipoliz Yöntemi’dir. Bu yöntem geliştirilen diğer yöntemlere göre daha gelişmiş ve farklıdır.

Soğuk Lipoliz,  kişinin vücut bütününü bozmadan, herhangi bir ilaç veya iğne kullanmadan tamamen dışarıdan yağların erimesi yöntemidir. Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman “soğuk kaynaklı panikülit” olarak ifade edilen programlanmış hücre ölümüne girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir.

Soğuk Lipoliz tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezaryen ile doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerde oluşan yağ birikimlerinde tek seansta %20-%40 oranında kalıcı olarak azalma sağlayan tedavi yöntemidir. Her yaştan kadın ve erkeklere uygulanabilen, özellikle de yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği acısız, ağrısız bir yöntemdir.

Soğuk Lipoliz ile hedeflenen bölgedeki yağ hücreleri cihazın verdiği soğuk etkisiyle kristalize olurlar ve bölgedeki yağ hücreleri simetrik olarak incelir.

Uygulama öncelikle bölgenin 45 dereceye kadar ısıtılması ve daha sonra -5 dereceye kadar soğutulması esasına dayanmaktadır. Bu uygulama ortalama olarak 1 saat sürmekte ve yağlanma görülen bölgelerdeki hücrelerin ölümüne neden olmaktadır. Uygulama yapılan yağlı bölgede ani sıcaklık kaybından dolayı sıkılaşma da görülebilmektedir.