scio-ust

SCIO(Scientific Interface Operations System), evrensel bir elektrofizyolojik geribildirim(biofeedback) sistemidir. Biofeedback prensibi, fizyolojik cevabın ölçümü ve bunun kişiye geri verilmesi esasına dayanır.

Temel olarak, insanlarda sağlık sorunları ve enerji dengesizliklerini bulan ileri teknoloji bir cihazdır. Komplex bir bilgisayar yazılımı sayesinde kişinin enerjetik bedeni ile işbirliği içerisinde çalışarak biyoenerjetik verilerin alınmasını sağlar. Veri alış verişi, başa, el ve ayak bileklerine bağlanan elektrodlar aracılığıyla olur.

SCIO cihazı, çok hassas bir biofeedback stres azaltma sistemidir. Bu stres azaltıcı biofeedback cihazı, insanlığın ilaca bağımlı yaşamlardan ve saldırgan cerrahi girişimlerden kurtulması için attığı büyük bir adımdır.

Biofeedback ve biyorezonansı bir araya getiren SCIO sistemi, bedenin muazzam düzeydeki kendini iyileştirme kapasitesini uyararak tamamen doğal yöntemlerle harekete geçirir. Fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal açıdan optimum sağlığı yakalamanızı sağlar.

SCIO vücudun hassas enerji düzeylerini hem ölçümleyen hem de dengeleyen kompüterize bir enerji sistemidir. Amaç, stresi tespit etmek ve azaltmaktır.

Seanslar, 10000’den fazla enerjik sinyalin vücuda gönderildiği 3 dakikalık bir test ile başlamaktadır. Kişinin genel durumu değerlendirilmesi elde edilir. Test ile gelen veriler, SCIO sistemi tarafından en yüksek reaksiyon değerlerine göre değerlendirilir ve stresörler analiz edilerek bedeninizin ihtiyacı olan dengeleme süreçleri, 300’den fazla özel çalışma arasından seçilerek başlatılır.

Fiziksel dengenin yanı sıra duygusal, zihinsel ve ruhsal açıdan optimum denge sağlanır. Hiçbir yan etkisi olmayan seanslar kişiye özel yapılmakta ve 1.5-2 saat sürmektedir. Kişinin kaç seans ihtiyacının olduğu kişinin içinde bulunduğu durumun akut ya da kronik olmasına göre değişkenlik göstermektedir. Yaklaşık olarak 2 hafta aralıklarla 3 seans yapılması tavsiye edilmektedir.