matrix-prp-ust

Ciltteki sorunları yok etmek amacıyla uygulanan PRP yöntemi daha da geliştirildi. Yeni Matrix PRP yöntemi, PRP’nin tüm özelliklerini taşımanın yanı sıra Haylüronik asitle de desteklenmektedir.

PRP, trombositten zengin plazma demektir. Bu yöntemde amaç, trombositlerin taşıdıkları büyüme hormonlarından yararlanılarak, zamanla ciltte oluşmuş hasarları iyileştirmek ve yenilenmesine yardımcı olmaktır. Matrix PRP ise bütün bu özelliklerin yanı sıra bir de 2 ml Hyalüronik asit ihtiva etmektedir. Haylüronik asit, cildin yoğun bir biçimde nemlenmesini sağlamaktadır. Böylelikle kırışıklık oluşumunun engellenmesine, ayrıca orta düzeyde kırışıklıkları olan cildin taze ve sıkı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Derinin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlayan iki değerli etken madde olan Hyalüronik asit ve PRP tek seferde tek bir iğne yardımıyla ve kullanıma hazır bir kit sayesinde cilde uygulanabilmektedir. Böylelikle cilt kendi kendini yenileyerek genç, ışıltılı ve esnek bir dokuya sahip olabilmektedir.

Matrix tüpünde üretilen serum, kanımızdaki “iyileştirici/gençleştirici hücreler” olan trombositlerin üretimini olması gereken seviyede hızlı bir şekilde çoğaltırken, Hyalüronik asit de bu değerli hücrelerin arasındaki besin alışverişini sağlamaktadır. Böylece tek bir PRP kiti ile iki güçlü gençleştirme yönteminin bir arada uygulanması mümkün olabilmektedir.