dolgu-ust

Medikal estetik alanında en çok tercih edilen uygulamalardan olan Haylüronik asit dolgular yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için kullanılmaktadır. Dolgu uygulaması ile yüzdeki derin kırışıklıklar, çökmüş ya da sarkmış yanaklar yok olmakta ve doğal yüz konturları geri dönmektedir. Dudak dolgusu, tüm ağız ve kontürler ile uyumlu bir sonuç elde edilmektedir.

Dolgu uygulaması yer çekimi, güneş hasarı ve yaşla beraber ortaya çıkan, derin çizgileri ve kırışıklıkları azaltma aynı zamanda yüzü yeniden şekillendirmek için uygulanan kozmetik işlemdir. Geçici hyalüronik asit bazlı veya kollajen maddelerden enjekte edilmektedir. Uygulaması kolay, lokal anestezik kremler ile kısa sürede yapılabilmektedir. Kırışıklıkları yok etmek ve cildi daha genç bir görünüme kavuşturmak için kullanılmaktadır.

En çok kullanılan dolgu maddesi Hyalüronik asittir. Alerji riskinin oldukça az olması, kullanımının kolay ve geri döndürülebilir olması sebebi ile hem hastayı hem de doktoru koruyan bir dolgu maddesidir.

Dolgu uygulaması dudak kenarından aşağıya doğru inen çizgilerde, dudak üzerindeki mimik çizgilerinde, nazolabial çizgilerde, derin sivilce ve yara izlerinde, dudak, almacık kemiği ve yanak dolgunlaştırma işlemlerinde kullanılmaktadır.

Dolgu uygulaması yaklaşık olarak 15-30 dakika arası sürmektedir. Uygulamadan hemen sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Uygulama bölgesinde ağrı hissi oluşmaz, hafif şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Ancak bir iki gün içerisinde geçecektir.

Dolgu uygulamasının etki süresi 6 ile 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir. bu süre seçilen dolgunun içeriğine ve yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir.