botox-ust

Bot0x cildin kendini yenileyememesi sonucu yaşlanan ciltte kırışıklık, düşük kaş ve terleme gibi rahatsızlıklarda anında sonuç gösterebilen, uygulaması basit ve bir süre sonra da etkisini kaybedebilen kolay bir çözüm odaklı bir yöntemdir.

Clostridium botulinum isimli bakteriden elde edilen botulinum toksini, botoks uygulamasıyla tıbbın bir çok alanında özellikle de plastik cerrahi ve kozmetik amaçla kırışıklıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Kasların çalışmasını önleyerek etki etmektedir. Sinir ve kas arasındaki etkileşimi bloke ederek mimiklerin kullanımını kısıtlamaktadır.

Bot0x; koltuk altı terlemelerinde, el-ayak terlemelerinde, ciltteki ince kırışıkların giderilmesinde, kaş arası ve alın çizgilerinin giderilmesinde, göz çevresi kırışıklıkların giderilmesinde, dudak üstü ve çevresi kırışıklıkların giderilmesinde, boyun ve dekolte kırışıklıkları giderilmesinde kullanılmaktadır.

Terleme tedavisinde bot0x uygulaması;

Aşırı terleme problemi tolumda pek çok kişide görülen ve ciddi anlamda güven zedelenmesine neden olabilen bir sağlık sorunudur. Herhangi bir yaşta başlayabilen bu sorunun başlıca nedenleri arasında obezite, diyabet, yüksek tansiyon ve aşırı alkol kullanımı yer almaktadır.

Bot0x terlemenin görüldüğü yerdeki ter bezlerine uygulanır ve terlemeye neden olan sinir iletimini bloke ederek terlemeyi önlemektedir. Ortalama 6 ay etkisi sürmektedir.