aristo-diyeti-ust

Kolay ve Hızlı Kilo Vermede Son Trend; Aristo Diyeti ve Kozaterapi

Dr Gönül Ateşsaçan,   “Aristo’’ diyeti ile zayıflamada yeni bir gündem yarattı. Dr Ateşsaçan, vejeteryan filozof aristo’nun ismini taşıyan diyet programında 3 hafta boyunca neredeyse tamamen çiğ sebze, meyve tüketerek ve kozaterapi ile epifiz bezini  temizleyerek aç kalmadan, mutsuz omadan hızlı ve kalıcı kilo vermenin mümkün olduğunu anlattı…

Yaz geliyor ama halen ideal kiloma ulaşamadım diyenler… Verdiği kiloları hızla geri alanlar… O son 3 kilodan bir türlü kurtulamayanlar… Bütün diyet programlarını deneyen ama sonuç alamayanlar…. Sürekli aç olanlar, yemeden kilo alanlar! Yıllar geçtikçe hızla kilo alanlar ve neden kilo aldığını bilmeyenler, teselli için sürekli kendini yemekle kandıranlar, masadan hep aç kalkanlar, hızlı kilo vermek isteyenler, kendi sınırlarını çizemeyerek sınırlarını ihlal edenler; Çözüm; Doktor Gönül Ateşsaçan’ın Aristo Diyeti ve Kozaterapi ile birlikte uyguladığı yepyeni bir program… Doktor Gönül Ateşsaçan, vejeteryan filozof Aristo ‘nun ismini taşıyan diyet programı ve Kozaterapi ile zayıflama yeni bir gündem oluşturdu. Aristo diyeti ile daha fazla çiğ gıda tüketerek ve hormonları düzenleyen , katkılı madde ve ambalajlı gıda tüketmeden, Kozaterapi yöntemi ile Epifiz bezini aktifleştirerek kolay, kalıcı ve hızlı zayıflamanın mümkün olduğunu açıklayan Doktor Gönül Ateşsaçan, 3 bölümden oluşan programı şu şekilde anlattı;

Beslenme Programında Püf Noktalar

Diyet programını % 80 çiğ sebze ve meyve tüketimini artırarak oluşturuyoruz. * 3 Hafta boyunca; yumurta, yağı azaltılmış süt, yoğurt, peynir, beyaz et gibi proteinler ve çiğ yeşil sebze, şekeri düşük meyve ( çilek, yeşil elma, ananas) tüketirken, tam buğday ekmeği dahil olmak üzere, ekmek, makarna, pilav tüketmiyoruz. Kısacası gluten yasak. * Haftada 2 gün mutlaka sebze ve meyve detoksu ile bağırsakları düzenleniyoruz. * Bu program ile haftada 1 beden küçülmek mümkün.

Kozoterapi ile Epifiz Bezinin Yeniden Aktivasyonunu Sağlayan Özel Terapi

Frekans tedavisi ve özel bireysel /grup Kozaterapi ile Epifiz bezini temizleyerek hormonların düzenlenmesini, melatonin, serotonin düzeylerinin dengelenmesini sağlıyoruz. Epifiz bezi, beyinde bir bezelye tanesi büyüklüğünde olan mini bir organımızdır. Hormonların hepsini düzenleyerek bedenin fiziksel tüm sistemini yönetir. 1600’lerde, Fransız filozof Descartes, epifiz bezini, “ruhun makamı” olarak adlandırmıştı. Epifiz bezi; Dimetiltriptamin (DMT), serotonin ve melatonin gibi önemli maddelerin vücudumuzdaki üretimini sağlıyor. Epifiz ve hipofiz bezi, böbreklerden sonra kan dolaşımının ve damarlaşmanın en yoğun olduğu organlardır. Böbrek üstü, hipofiz, tiroid ve paratiroid bezleri, aktif veya stres altında ise, epifizden melatonin salınarak, vücudu uykuya sevk eder. Sonuçta bu organların sakinleşmesi sağlanır. Araştırmalar göstermiştir ki, epifiz bezinin aktivasyonunu sağlayan faaliyetlere önem verilirse, yaşlanma, kanser, bunama, stres ve hipertansiyona karşı bir korunma sağlanıyor. Melatonin ve pinolin, bağışıklığı ve sinir sisteminin düzenlenmesinde rol alıyor. Antioksidan, antistres ve antikanser hususiyetlerle donatılan bu moleküller, kişinin kuvvet ve enerjisini yeniden toplamasına, tiroid hormonlarının salınması için uyarılmasına, yaşlanmanın geciktirilmesine, parkinson ve alzheimer hastalıklarından korunmaya aracı nörohormonlardır. Aynı zamanda ruhsal anlamda farkındalığımızı, bilinçlilik halimizi düzenliyor. Kısaca epifiz bezinin sağlığımız üzerindeki etkisi, duygusal ve zihinsel sağlık için gerekli olan hormonları salgılamasıdır ve çok önemlidir. Epifiz bezi kireçlendiği için çocukluktan sonra (11 yaşından itibaren) yaratıcılığımız ölüyor, bağışıklığımız düşüyor, kilo almaya başlıyoruz, hastalanıyoruz, kansere yakalanıyoruz. Bunu önlemek için doğru beslenmek, doğru terapileri almak ve özellikle uykumuza dikkat etmemiz gerekiyor. Bu nedenle epifiz bezinin temizlenmesi, kişinin kalıcı olarak kilo vermesinde, yaşamına mutlu ve sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için çok önemli.

Hormonların Düzenlenmesi İçin Özel Besinler

Aristo diyeti içerisinde haftada 2 gün mutlaka sebze ve meyve detoksu ile bağırsakları düzenleniyoruz. Bunun yanı sıra diyet programı içerisine, hormonların düzenlenmesini sağlayan; deniz yosunu, kara lahana, şalgam yaprağı, hardal otu, kereviz, çin lahanası, badem, vişne, muz, acı biber, börülce gibi özel besinler kullanıyoruz. Programın içinde özel karışımlar ve kızılcık, rezene, anason, sarı kantaron, papatya gibi bitki çaylarına da yer veriyoruz.